CqQRcNeHAv

Вартість електроенергії на гуртовому ринку України

За даними Української енергетичної біржі, яка є організатором онлайн-аукціонів з продажу електроенергії, вартість лотів визначається реалізаторами та покупцями. Підсумкова ціна залежить від низки факторів, може змінюватись у кожній торговій сесії.

Вартість електроенергії на гуртовому ринку України

Право на продаж електроенергії на українському профільному ринку УЕБ отримала у 2019 році. Торговельний майданчик працює згідно з законом «Про товарні біржі» та вимогами постанови Кабміну № 499. Біржа виступає гарантом законності укладених угод та прозорості ціноутворення.

Особливості електронних торгів електроенергією

На сучасному вітчизняному ринку виконується державне розпорядження щодо реалізації 100% електроенергії через торговельно-сировинні біржі. Лідером серед біржових майданчиків є Українська енергетична біржа (офіційний сайт https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/tsina-elektroenergii-na-optovomu-rinku-za-danimi-birzhi-tov-ueb/). Вартість, яка формується на біржі, є актуальним індикатором як для українських покупців, так і для іноземних бізнесменів. Перед початком аукціону учасники повинні зареєструватися. Шаблон заяви-анкети розміщено на сторінках біржового порталу. На сьогодні клієнтами УЕБ є понад 900 компаній, які високо оцінили зручний сервіс та вигідні умови майданчика.

Від чого залежить оптова ціна на аукціоні

Умови ринку, які діяли до 2017 року, передбачали централізоване керування ціною енергоресурсів. Такий формат є аналогічним радянській системі, що враховувала партійні вказівки, за якими працювали всі учасники. Після прийняття закону «Про ринок електричної енергії» стартував дворічний перехідний період. Він закінчився у 2019 році. Сучасні реалії вимагають нових підходів до формування ціни та врахування особливостей профільного ринку.

Гуртова ціна на електронних аукціонах залежить від:

  • виду електричної енергії (має значення джерело отримання);
  • попиту та пропозиції;
  • сезонності (низькі температури впливають на кількість покупців та попит);
  • конкуренції тощо.

Двосторонні угоди на електронних торгах УЕБ

Базою для ціноутворення є укладання двосторонніх договорів з купівлі/продажу на Українській енергетичній біржі. Оскільки 100 відсотків виробленої електроенергії реалізуються саме через торговельні біржові майданчики, то підсумкова вартість стає важливим показником для великих корпорацій та дрібних трейдерів. Дані про ціну, яка формується на конкретному аукціоні, є у вільному доступі. Вивчити індекси, обсяги торгів можна на офіційній сторінці біржі.

Плюси онлайн-аукціонів на ринку електроенергії

Серед важливих переваг учасники торгів виділяють:

чесні та прозорі умови формування ціни;

рівні шанси для всіх продавців;

біржові гарантії при укладанні угод, супровід;

збереження конфіденційної інформації до початку аукціону тощо.

Ділова репутація та доброчесність клієнтів перевіряється під час реєстрації. Всі продавці можуть звернутися по допомогу до фахівців біржі, отримати безкоштовні консультації, взяти участь у вебінарах чи проглянути навчальні відео.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.