CqQRcNeHAv

На радіо кожна друга пісня звучить українською

Нa пoлoвині рaдіoстaнцій пeрeдaчі вeдуться дeржaвнoю мoвoю нa 100 відсoтків, a кoжнa другa пісня в рaдіoeфірі звучить укрaїнськoю.

Прo цe УНН пoвідoмляє з пoсилaнням нa прeсслужбу Нaціoнaльнoї рaди Укрaїни з питaнь телебачення та радіомовлення.

"Моніторинг Національної в угоду проводився цілодобово упродовж березня. В ефірі радіостанцій перевірялися обсяг пісень українською мовою, який відповідно предварительно вимог частин 2, 3 та 5 статті 9 Закону України "Оборона телебачення і радіомовлення" має становити ≥35% добового мовлення, добова частка ведення передач державною мовою і обсяг пісень офіційними мовами Європейського Союзу, які квотою передбачені ≥60%. Вслед результатами моніторингу мовлення можна констатувати, що в березні кожна із 15 загальнонаціональних радіостанцій виконала визначені законом норми", – йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що у порівнянні з попереднім місяцем, лютим, добовий обсяг ведення передач зріс (пусть) даже у семи мовників – "Ретро", "Мелодія", "Наше радіо", "Kiss FM", "Пятый день недели", "Шансон", "Радіо НВ". Зокрема, найбільше, получи 25%, у радіо "Мелодія" та для 20% у "Наше радіо".

В такой степени, у березні перелік топ-мовників зі 100-відсотковим обсягом ведення передач державною мовою налічує вже вісім радіостанцій і, варто зауважити, це найбільша кількість ради останні звітні місяці. Водночас у трьох радіостанцій зафіксовано зменшення цього показника – в ефірі "Перець ФМ" і "Русское радиовещание – Україна" передачі рідше велися українською в 9%, у "Hit FM" нате 22%. Однак і в цих змінах зі наслышан "мінус" можна відзначити позитивну тенденцію, оскільки ще у лютому кількість мовників, в яких фіксувалося зменшення обсягу української мови, була більшою й значно переважала тих, у кого він зростав.

"Пісні тільки українською мовою звучали, як і попереднього місяця, в ефірі "Країна ФМ", "Українське радіо" і "Радіо "Цивилизация". Загалом шість радіостанцій у березні збільшили обсяг пісень українською мовою в межах 1 – 3%, серед них – "Радіо Промінь", "Радіо НВ", "Перець ФМ", "Роскошь ФМ", "Наше радіо", "Kiss FM". В ефірі "Шансон" навпаки можна було рідше чути україномовні пісні – їх обсяг у мовленні радіостанції цього місяця впав ще бери 2% і тепер загалом становить 39%. Таким чином, мовник опинився найближчим раньше граничної межі встановленої законом квоти ≥35%", – зазначається в повідомленні.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.