CqQRcNeHAv

Одеса втрачає свій історичний вигляд і дух: з волі Труханова зносять навіть старовинні будівлі

В Oдeсі пoчaли знeсeння істoричниx будівeль нa Рішeльєвській, пoвідoмляють місцeві ЗМІ, пeрeдaє УНН.

1 чeрвня будівeльники пoчaли дeмoнтувaти дeкoр будинку Шнeля, нa місці якoгo збираються звести безлику житлову висотку. Під знесення потрапив маловыгодный тільки будинок Шнеля, але й сусідній будинок Рішельєвського театру.

З відкритих джерел відомо, що новий забудовник історичних місць – компанія "Одеса-Сіті", зареєстрована получи и распишись офшор Британських Віргінських островів "УППА ФАЙНЕНС ЛТД". Цей оффшор безпосередньо пов'язують з мером Одеси Геннадієм Трухановим.

Проти знищення старовинних будівель одесити неодноразово влаштовували акції протесту, але забудову малограмотный зупинили.

Будинок Олександра Шнеля і друкарня Фесенка

Будівля, відома під назвою будинок Олександра Шнеля було збудована вслед за проектом Івана Козлова в 1841 році, пише видання "Лоція".

Из-за трохи більше сорока років його викупив під друкарню Юхим Фесенко, і вслед за його задумом будівля була перебудована під друкарню.

Самовластно Фесенко народився в сім'ї бідних козаків. Сделано в Одесі Фесенко згадував, як, суще зовсім маленьким, він познайомився з продавцем книг, який ходив точно по домівках. Тоді хлопчик дуже просив маму купити йому книжку. Але питання стояло жорстко – ціна книги відповідала ціні вечері усієї великої родини, і, натурально, Юхим залишився ні з чим. І болт тоді в його душі зародилася мрія створювати книги, які могли б дозволити собі напрочь всі.

Перша відкрита ним друкарня знаходилася получи Грецькій, але не влаштовувала повністю свого власника. Тому вибір упав для будівлю по Рішельєвській, 47 – будинок Шнеля. Проведена реконструкція повністю відповідала архітектурним нормам того часу, і друкарня була відкрита. Розповідали, що тоді замість квітів і тортів гості принесли замовлення друку угоду кому) друкарні.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.